26.01.2022

1 procent dla Fundacji ORLEN

Jak co roku rozpoczęliśmy kampanię „Pomóż nam pomagać – przekaż 1% podatku”. Każda osoba może przekazać 1% swojego podatku dochodowego na działania statutowe Fundacji ORLEN. Pozwoli to na zwiększenie zakresu działalności naszej korporacyjnej fundacji i przygotowanie kolejnych wyjątkowych inicjatyw. 

Do przekazania 1% na rzecz fundacji co roku namawiają sportowcy z grupy ORLEN. Tym razem w akcję włączyła się Maria Andrejczyk – lekkoatletka, wicemistrzyni olimpijska.

Dzięki środkom otrzymanym z 1% wychowankowie rodzinnych domów dziecka wezmą udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych i otrzymają paczki świąteczne wesprzemy inicjatywy lokalne z całej Polski pomożemy jeszcze większej liczbie potrzebujących.

Jak przekazać 1% na rzecz Fundacji ORLEN? Można to zrobić poprzez darmowy program do rozliczenia PIT dostępny na stronie https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000037031/ lub wypełniając deklarację podatkową samodzielnie. We właściwym formularzu PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać numer KRS: 0000037031 oraz kwotę nieprzekraczającą wartość 1% należnego podatku.

Pliki do pobrania